راهنمای نویسندگان

لطفاً پیش از بارگیری فایل راهنمای نویسندگان موارد زیر را با دقت مطالعه کنید:

تهیه مقالات

 1. در ارسال فایل مشخصات نویسندگان ( فقط مشخصات نویسندگان )، فایل اصل مقاله (بدون مشخصات نویسندگان )، فایل تکمیلی/اضافی ( با مشخصات نویسندگان) و نوع و اندازه قلم های استفاده شده در فصلنامه مطابق راهنمای نویسندگان تهیه و تنظیم مقالات کامل فصلنامه توجه بیشتری مبذول فرمایید. رعایت فرمت نشریه الزامی است.
 2. لازم است نویسندگان محترم چکیده تفصیلی انگلیسی (Extended Abstract) را مطابق با الگو ارائه شده تهیه و در زمان ثبت مقاله، در سامانه نشریه بارگذاری کنند.
 3. نویسندگان محترم می‌توانند در زمان ثبت مقاله، آن را در قالب ترویجی یا پژوهشی ارائه نمایند اما تایید نهایی نوع مقاله (ترویجی یا پژوهشی) منوط به نظر دبیران و داوران محترم نشریه است.
 4. ترتیب و نقش نویسندگان در فایل‌های مقاله (مشخصات نویسندگان و تکمیلی) و در سامانه نشریه یکسان باشد. همچنین نام، نام خانوادگی و وابستگی سازمانی همه نویسندگان به‌طور کامل و صحیح به هردو زبان فارسی و انگلیسی در سامانه نشریه نیز وارد شود.
 5. فرم تعهد به اصول اخلاقی انتشار، تعارض منافع و واگذاری حق انتشار مقاله، تکمیل و به امضاء نویسندگان برسد تا در زمان ثبت مقاله بارگذاری شود.
 6. حجم مجاز هر فایل برای بارگذاری در سامانه نشریه حداکثر 8 مگابایت است. جهت کاهش حجم فایل‌ها می‌توانید از ابزار فشرده‌سازی تصاویر نرم‌افزار «مایکروسافت ورد» در بخش ذخیره‌سازی فایل این نرم‌افزار استفاده نمایید.
 7. از درج شماره‌ی صفحات در مقاله خودداری شود.
 8.  در راستای تحقق مفاد «آیین‌نامه نشریات علمی وزارت عتف» و به‌منظور ایجاد فرصت برابر چاپ مقاله برای همه نویسندگان، در هر دوره نشریه، از هر نویسنده فقط یک مقاله به چاپ خواهد رسید. در هر حال، همه مقالات مدتی پس از پذیرش نهایی، در فهرست مقالات آماده انتشار نمایه خواهند شد.

  تبصره: در صورت پایین بودن تعداد نویسندگان تکراری، نشریه می‌تواند با توجه به اولویت موضوعی، در هر دوره تا دو مقاله از برخی نویسندگان را به چاپ برساند.

مشابهت‌یاب

 1. نشریه علمی انرژی‌های تجدیدپذیر و نو از سامانه همانندجو متعلق به پژوهشگاه علوم و فناوری اطلاعات ایران (ایرانداک) برای مشابهت‌یابی فارسی و از سامانه iThenticate برای مشابهت‌یابی انگلیسی بهره می‌برد. مشابهت‌یابی فارسی توسط خود نشریه در زمان ثبت مقاله انجام می‌شود و نیاز به اقدام یا صرف هزینه توسط نویسندگان نیست.
 2. بعد از پذیرش مقاله فارسی، نویسندگان ملزم هستند نسبت به مشابهت‌یابی انگلیسی چکیده تفصیلی توسط موسسه ی معتبر و ارائه گواهی ویرایش انگلیسی (Certification Letter)چکیده تفصیلی به نشریه اقدام کنند. Certification Letter و مشابهت یابی انگلیسی می‌تواند از هر موسسه معتبر داخلی یا خارجی اخذ شود و هیچ‌گونه الزامی در این رابطه وجود ندارد. جهت اطلاع نویسندگان به عرض می‌رساند که نشریه هیچ‌گونه وجهی بابت گواهی ویرایش انگلیسی و مشابهت‌یابی دریافت نمی‌کند و به هیچ عنوان ذی‌نفع نیست.

برای دریافت فایل راهنمای نویسندگان اینجا را کلیک کنید.

برای دریافت فایل چکیده تفصیلی انگلیسی اینجا را کلیک کنید.

برای دریافت فایل تعهد به اصول اخلاقی انتشار، تعارض منافع و واگذاری حق انتشار مقاله اینجا را کلیک کنید.